Değerli DTCF Birlik Mensupları, Türk Milliyetçileri,

 ” 3 Mayıs Türkçüler Bayramı ve Kurtuluş Günü ” Anma ve kutlama amaçlı toplantımıza ilk kez Denizli’de katılmıştım. Denizli Toplantısı, 80 sonrası yok saydığım geçmişime dönüş toplantısı olmuştu. 60’a merdiven dayamış yorgun, hasta bedenim ve ruhum, 18’inde bir delikanlıya dönüvermişti. O gün duyduğum heyecanla canlanıp, bu günlere geldim. Denizli’de geri gelen hafızamın verdiği şevkle “seneye Aydın’da toplanalım” dedim ve teklifim kabul gördü. 3 Mayıs 2009’dan beri, Aydın’da Türkçüler Günü Toplantısının heyecanı ile yatıp kalktım. Allah’ıma şükürler olsun ki, O gün geldi !

 Çok sayıda ÜLKÜDAŞIMIZIN katılımı ile, 30 Nisan-2 Mayıs tarihleri arasında, AYDIN/GÜZELÇAMLI BELDESİ, AKBULUT OTELDE, BU GÜZEL VE HAYIRLI BULUŞMAYI GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ. Bu toplantıya ev sahipliği yapmaktan onur duyuyorum. Bu toplantımızın diğer üniversitelerden mezun ÜLKÜDAŞLARIMIZA örnek olmasını, geliştirilip genişletilerek sürdürülmesini diliyorum. 

 Türkçüler Bayramımıza, bütün Ülküdaşlarımız her aşamada katılabilir. Hepsinin başımızın üstünde yeri var. Ben ev sahibi olarak,” BÜTÜN TÜRK MİLLİYETÇİLERİNİ, TÜRK ÜLKÜCÜLERİNİ VE ONLARA SAYGI, SEVGİ DUYAN HER TÜRK VATANDAŞINI BU BAYRAMA DAVET EDİYORUM. İSİM BELİRTMEDEN, TÜRK MİLLİYETÇİSİ VE ÜLKÜCÜSÜ BÜTÜN KARDEŞLERİMİZLE KUCAKLAŞMAK DİLİYORUM. BAŞKA SÖZE GEREK YOK SANIRIM.”

 

Değerli ÜLKÜDAŞLARIM,

Her fikri sayalım, her partideki arkadaşımızı kucaklayalım “ ANCAK TÜRK MİLLİYETÇİSİ, ÜLKÜCÜSÜ OLARAK ! BUNU YOK SAYANI, YOK SAYARAK! “

 Güzelçamlı’da TÜRKÇÜLER BAYRAMINDA buluşacak Türk Milliyetçilerini şimdiden kutluyorum.

 Buluşmamızın ve kucaklaşmamızın heyecanı içinde hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. 29. 04. 2010

                                                                                                                     

GÜLTEKİN ÖZTÜRK

Contributor
Yorum bulunmamaktadır.
Konu: Kuşadası Toplantısı – GÜLTEKİN ÖZTÜRK

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

‘Ortak Değerimiz Atatürk’ bildirisine destek ver

Millî ve manevi değerlerimize, başta Atatürk olmak üzere Türk büyüklerine, her türlü tarihî mirasımıza yönelik saldırılar nereden, kimden ve

Ortak Değerimiz Atatürk

ATATÜRK! TÜRK MİLLETİ SANA MİNNETTARDIR

Her millet, sahip olduğu değerlerle geleceğini inşa eder. Geleceğin harcı olan değerlerine sahip çıkan milletler, geçmişten ders çıkararak, gelecekte aynı hataların tekrar edilmemesi için millî bir hafıza oluşturur. Bu hafızanın en önemli değeri, Millî Mücadele’nin lideri ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e periyodik olarak uzun zamandır yapılan saldırılarla karşı karşıyayız. Bunların sonuncusu geçtiğimiz günlerde Ayasofya’da hem protokolün hem de milletimizin gözü önünde gerçekleşmiştir.

Bilindiği gibi bir esaret belgesi olan Sevr Antlaşması’nı tarihin çöplüğüne atan Mustafa Kemal Atatürk, bir savaş ve diplomasi kahramanı olarak, Fatih’in emaneti İstanbul’umuzu, başta Ayasofya olmak üzere, camileri ve tarihî eserleriyle yeniden milletimize kazandırmıştır. Yine Trakya ve Batı Anadolu’yu Yunanistan; Doğu Anadolu’yu da Ermenistan olmaktan kurtarmış, ezanımızı susturmamış, Misak-ı millî sınırları içinde Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuştur.

Mustafa Kemal Atatürk, 3 Mart 1924’te, halkı aydınlatma, İslam’ın Kur’an’a göre yaşanmasını sağlama, ibadet ve ahlak esaslarıyla ilgili işleri yürütme, ibadet yerlerini yönetme görevlerini yerine getirmek üzere Diyanet İşleri Başkanlığını kurmuştur. Ayrıca Kur’an’ın tefsiri görevi Atatürk tarafından Elmalılı Hamdi Yazır’a verilmiş ve “Hak Dini Kur’an Dili” böylece ortaya çıkmıştır. Kur’an’ın Türkçe tefsiriyle Türkler, dinini öz kaynağından, kendi dillerinden okumaya ve öğrenmeye başlamışlardır.

Hâl böyleyken son yıllarda Millî Mücadele’mizin millî ve manevi mimarı Mustafa Kemal Atatürk, maalesef periyodik saldırılara maruz kalmaktadır. Bir millete sinsice düşmanlık etmenin yollarından biri, o milletin kahramanlarını itibarsızlaştırmaktır. Bunun en kolay yolu ise dinimizi kirli emellerine alet etmektir.

Son olarak Ayasofya’daki icazet töreninde bir imam Ayasofya’yı kastederek; anlatım bozukluklarıyla dolu “…Bu ve bu gibi mabetlerin mabet olarak kalması için inşa edilmiştir. Öyle bir zaman geldi ki bir asır gibi bir zaman içinde ezan ve namaz yasaklandı ve müze hâline çevrildi. Bunlardan daha zalim ve kâfir kim olabilir!… Yarabb’i bir daha bu zihniyetin bu milletin başına gelmesini mukadder buyurma!” gibi suç oluşturan ifadeler kullanmış ve haklı olarak bu söylem halkımızda büyük bir infiale yol açmıştır.

Atatürk, emperyalizmin ve yerli işbirlikçilerinin planlarını bozan bir lider olup Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, ülkemizin en başta gelen birleştirici ve bütünleştirici unsurudur. Mustafa Kemal Atatürk’e üstü kapalı yapılan bu saldırı aslında onun silah arkadaşlarına, Türk milletinin birlik ve beraberliği ile Cumhuriyet’imize yöneliktir. Atatürk’e yapılan ve yapılacak olan saldırıların nihai hedefi Türk milletidir, Türk devletidir. Bu bakımdan bu ve benzeri saldırıların hedefinin Türk devleti ve milleti olduğu konusunda halkımızı uyarmayı, vatanını ve milletini seven bir grup olarak görev addederiz.

Hedeflerine ulaşmak için geçmişte de bazı cahil kimseleri kullananlar, bugün de aynı yöntemlerle hareket etmektedir. Bu son saldırının kaynağının da aynı güçler olduğu şüphesizdir. Millî ve manevi değerlerimize, başta Atatürk olmak üzere Türk büyüklerine, her türlü tarihî mirasımıza yönelik saldırılar nereden, kimden ve nasıl gelirse gelsin, millî birliğimizi asla bozamayacaktır. Aşağıda imzaları bulunan DTCF Birlik üyeleri ve Türk aydınları olarak bu çirkin ve kötü niyetli ifadeleri şiddetle kınıyor ve reddediyoruz.

DTCF Birlik Üyeleri

**İmza: **

Bildiriyi paylaşarak destek verebilirsiniz:

 

En çok beğenilenler

Giriş

Welcome to Typer

Brief and amiable onboarding is the first thing a new user sees in the theme.
Join Typer
Registration is closed.