Değerli Arkadaşlar,

Haftaya güzel bir haberle başlıyoruz.

DTCF Birlik olarak, daha önce üzerinde yoğun olarak çalıştığımızı duyurduğumuz WEB Sitemizle ilgili çalışmalarımız tamamlandı ve sitemiz DTCF Birlik – Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Mezunları Birliği adıyla faaliyetine başladı. Hayırlı olsun.

Önce şu sorunun cevabını verelim:

 • Sitemiz DTCF Birlik olarak bize neler getirecek?
 1. Etkileşim çağında kurumsallaşmada önemli adımlardan biri web sitesi sahibi olmaktır. Sitemiz bu alandaki eksikliği giderecektir.
 2. dtcfbirlik.com grubumuzun hafızası olacaktır. Bugünden itibaren gerek grup olarak etkinliklerimiz ve duyurularımız, gerekse üyelerimizin etkinlikleri, her türlü yazıları ve paylaşımları burada saklanacaktır. Üyelerimiz istedikleri zaman bu içeriklere ulaşabilecektir.
 3. Grubumuz, bugüne kadar ulusal düzeyde ve dünya çapında birçok etkinliğe imza attı, bundan sonra da artacaktır. Sitemiz, bu etkinliklerin duyurulmasında ve uluslararası düzeyde saygınlık kazanmasında daha etkili olmamızı sağlayacaktır.

İkinci olarak şu sorunun cevabını verelim:

 • Arkadaşlarımız sitemize nasıl giriş yapacak, nasıl üye olacak, sitede neler yapabilecektir?
 1. Tarayıcınıza dtcfbirlik.com adresini girin.
 2. Sitemize gruplarımızda bulunan tüm arkadaşlarımız yapım aşamasında üye yapılmıştır. Ancak aşağıdaki yöntemle siteye giriş yapamayan arkadaşlarımız olursa bunlar bazı bilgi eksikliklerinden dolayı üye yapılamamış olabilir. Bu durumdaki arkadaşlarımız, sayfa yöneticilerine başvurmalıdır.
 3. Üstteki siyah bantta yer alan “Benim Sayfam” açıklamasına bağlı “Hesabım” başlığına tıklayın/dokunun.
 4. Açılan sayfada “Kullanıcı Adı” bölümüne bitişik ve küçük harflerle adınızı soyadınızı yazın. ( Burada ı,ö,ş,ü harfleri kullanılamaz; bunların yerine i,o,s,u harfleri kullanılmalıdır.)
 5. “Geçici Şifre” olarak Tengri:44 yazıp siteye giriş yapın.
 6. Açılan sayfada yer alan, GÖRÜNÜM başlığını tıklarsanız orada fotoğrafınızı ekleyebilirsiniz. AYARLAR başlığının altında şifrenizi değiştirmenizi öneriyoruz. Şifrede “en az bir büyük harf, bir sayı ve altı karakter bulunmak zorundadır. Burada dilediğiniz kişisel değişiklikleri yapabilirsiniz.
 7. “Hesabım” a girdiğinizde yer alan bölümlerden biri de İLGİ ALANLARINIZ başlığıyla karşınıza çıkacaktır. Bu bölümde yer alan ilgi alanlarından hangilerini tıklarsanız, daha sonra o bölümlerden paylaşım yapabileceksiniz. Buna dikkat edin.
 8. ETKİNLİKLER başlığının altında yer alan alt başlıkları inceleyebilirsiniz. Burası aynı zamanda sizin özel arşivinizdir.
 9. Site kullanımında herhangi bir zorluk yaşadığınızda [email protected] adresine mail atabilir veya site yöneticilerine WhatsApp kanalıyla ulaşabilirsiniz.

Değerli Arkadaşlar,

Son olarak site yapımında çok yoğun bir biçimde çalışıp bize bu güzel ürünü hediye eden aramızdaki en genç DTCF’li ülküdaşımız Mehmet Gökhan Türkmenoğlu’na, bu çalışmada gece gündüz emek veren Arslan Küçükyıldız’a, Feridun Yıldız’a, İsmail Kandemir’e, Ali Bayrak’a tüm DTCF’liler adına çok teşekkür ediyorum.

Ercan ÇALIŞKAN

Contributor
Yorum bulunmamaktadır.
Konu: Web Sitesi Duyurusu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

‘Ortak Değerimiz Atatürk’ bildirisine destek ver

Millî ve manevi değerlerimize, başta Atatürk olmak üzere Türk büyüklerine, her türlü tarihî mirasımıza yönelik saldırılar nereden, kimden ve

Ortak Değerimiz Atatürk

ATATÜRK! TÜRK MİLLETİ SANA MİNNETTARDIR

Her millet, sahip olduğu değerlerle geleceğini inşa eder. Geleceğin harcı olan değerlerine sahip çıkan milletler, geçmişten ders çıkararak, gelecekte aynı hataların tekrar edilmemesi için millî bir hafıza oluşturur. Bu hafızanın en önemli değeri, Millî Mücadele’nin lideri ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e periyodik olarak uzun zamandır yapılan saldırılarla karşı karşıyayız. Bunların sonuncusu geçtiğimiz günlerde Ayasofya’da hem protokolün hem de milletimizin gözü önünde gerçekleşmiştir.

Bilindiği gibi bir esaret belgesi olan Sevr Antlaşması’nı tarihin çöplüğüne atan Mustafa Kemal Atatürk, bir savaş ve diplomasi kahramanı olarak, Fatih’in emaneti İstanbul’umuzu, başta Ayasofya olmak üzere, camileri ve tarihî eserleriyle yeniden milletimize kazandırmıştır. Yine Trakya ve Batı Anadolu’yu Yunanistan; Doğu Anadolu’yu da Ermenistan olmaktan kurtarmış, ezanımızı susturmamış, Misak-ı millî sınırları içinde Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuştur.

Mustafa Kemal Atatürk, 3 Mart 1924’te, halkı aydınlatma, İslam’ın Kur’an’a göre yaşanmasını sağlama, ibadet ve ahlak esaslarıyla ilgili işleri yürütme, ibadet yerlerini yönetme görevlerini yerine getirmek üzere Diyanet İşleri Başkanlığını kurmuştur. Ayrıca Kur’an’ın tefsiri görevi Atatürk tarafından Elmalılı Hamdi Yazır’a verilmiş ve “Hak Dini Kur’an Dili” böylece ortaya çıkmıştır. Kur’an’ın Türkçe tefsiriyle Türkler, dinini öz kaynağından, kendi dillerinden okumaya ve öğrenmeye başlamışlardır.

Hâl böyleyken son yıllarda Millî Mücadele’mizin millî ve manevi mimarı Mustafa Kemal Atatürk, maalesef periyodik saldırılara maruz kalmaktadır. Bir millete sinsice düşmanlık etmenin yollarından biri, o milletin kahramanlarını itibarsızlaştırmaktır. Bunun en kolay yolu ise dinimizi kirli emellerine alet etmektir.

Son olarak Ayasofya’daki icazet töreninde bir imam Ayasofya’yı kastederek; anlatım bozukluklarıyla dolu “…Bu ve bu gibi mabetlerin mabet olarak kalması için inşa edilmiştir. Öyle bir zaman geldi ki bir asır gibi bir zaman içinde ezan ve namaz yasaklandı ve müze hâline çevrildi. Bunlardan daha zalim ve kâfir kim olabilir!… Yarabb’i bir daha bu zihniyetin bu milletin başına gelmesini mukadder buyurma!” gibi suç oluşturan ifadeler kullanmış ve haklı olarak bu söylem halkımızda büyük bir infiale yol açmıştır.

Atatürk, emperyalizmin ve yerli işbirlikçilerinin planlarını bozan bir lider olup Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, ülkemizin en başta gelen birleştirici ve bütünleştirici unsurudur. Mustafa Kemal Atatürk’e üstü kapalı yapılan bu saldırı aslında onun silah arkadaşlarına, Türk milletinin birlik ve beraberliği ile Cumhuriyet’imize yöneliktir. Atatürk’e yapılan ve yapılacak olan saldırıların nihai hedefi Türk milletidir, Türk devletidir. Bu bakımdan bu ve benzeri saldırıların hedefinin Türk devleti ve milleti olduğu konusunda halkımızı uyarmayı, vatanını ve milletini seven bir grup olarak görev addederiz.

Hedeflerine ulaşmak için geçmişte de bazı cahil kimseleri kullananlar, bugün de aynı yöntemlerle hareket etmektedir. Bu son saldırının kaynağının da aynı güçler olduğu şüphesizdir. Millî ve manevi değerlerimize, başta Atatürk olmak üzere Türk büyüklerine, her türlü tarihî mirasımıza yönelik saldırılar nereden, kimden ve nasıl gelirse gelsin, millî birliğimizi asla bozamayacaktır. Aşağıda imzaları bulunan DTCF Birlik üyeleri ve Türk aydınları olarak bu çirkin ve kötü niyetli ifadeleri şiddetle kınıyor ve reddediyoruz.

DTCF Birlik Üyeleri

**İmza: **

Bildiriyi paylaşarak destek verebilirsiniz:

 

En çok beğenilenler

Giriş

Welcome to Typer

Brief and amiable onboarding is the first thing a new user sees in the theme.
Join Typer
Registration is closed.